خانه / اخبار استان / مراسم افتتاحیه بین المللی تکواندو جام فجر برگزار شد
مراسم افتتاحیه بین المللی تکواندو جام فجر برگزار شد
محمد حسین فراغت

مراسم افتتاحیه بین المللی تکواندو جام فجر برگزار شد

محمد پولاد گر روز شنبه در آئین افتتاحیه بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی جام فجر به میزبانی البرز اظهار داشت: این افتخار آفرینی ها موجب شد تا بار دیگر نوجوانان و جوانان ایرانی بدرخشند.
وی با اشاره به برگزاری رقابت های بین المللی جام فجر به میزبانی البرز گفت: این رقابت ها در سطح فنی بسیار خوبی برگزار می شود که امیدواریم بار دیگر نوجوانان و جوانان کشورمان بتوانند افتخار آفرینی کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان البرز نیز با بیان اینکه جام بین المللی فجر یکی از بزرگترین رویدادهای تکواندو در سطح جهانی است اظهار داشت: البرز به عنوان یکی از سرآمدان ورزش در بیشتر رشته های ورزشی است و توانسته قهرمانان زیادی را تربیت کند.
امیر غفرانی با اشاره به برگزاری جام بین المللی کشتی شاهد، مسابقات کشتی شاهد و مسابقات مقدماتی فوتبال زیر ۱۶ سال آسیا به میزبانی البرز در سال گذشته اظهار داشت: برگزاری این رقابت ها موجب شد تا بسیاری از فدراسیون های ورزشی بر روی البرز حساب ویژه ای باز کنند.
وی اضافه کرد: برگزاری رقابت های مهمی چون جام بین المللی فجر و جام باشگاه های آسیا نیز می تواند موجب رشد هر چه بیشتر ورزش شود و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز با پیشرفت در تمام رشته ها امسال برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است.
رئیس هیات تکواندو البرز نیز گفت: بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی تکواندو جام فجر در بخش مردان و دهمین دوره این مسابقات در بخش زنان با حضور ۱۸۷ تکواندوکار به مدت ۲ روز در سالن انقلاب شهر کرج برگزار می شود.
محمد نوذری افزود: در این دوره از رقابت ها، ۲۰ تیم از کشورهای عراق، ایران، افغانستان، لبنان، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه، قزاقستان، عمان و هند شرکت دارند.
وی اضافه کرد: این دوره از مسابقات در گروه مردان در اوزان ۵۴-، ۵۸-، ۶۳-، ۶۸-، ۷۴-، ۸۰-، ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم و در گروه زنان در ۸ وزن ۴۶-، ۴۹-، ۵۳-، ۵۷-، ۶۲-، ۶۷-، ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم برگزار می شود.
نوذری گفت: مسابقات جام فجر G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶ امتیاز برای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.
وی ادامه داد: امیراسکندری، حسن صادقی و شفیع رستمی از بلژیک، رامل جمالوف و گوندُز عبدالایف از آذربایجان، عبدل صبور عمری و سید صادق هاشمی از افغانستان، هاکان باگتاس از آلمان، رضا شجاعی از اتریش، داولات میرزایف از تاجیکستان، توفیک جارکاس از سوریه، مانا سیدی از تونس، علی راد از سوریه داوران خارجی هستند که این دوره از رقابت ها را داوری می کنند.
رییس هیات تکواندو البرز گفت: همچنین حافظ مهدوی، رحیم صفایی، سیدرضی مروج حریری، ناصر اسحاقیان، پیمان ثابت، محمدرضا صفایی‌پور، سیدآرش آیین جمشید، سیروس سمیعی، سیدمحسن جوادی نیا، دانش دولتخواه، بختیار نوروزی، محمدرضا رضایی، یدالله پیرهادی، حسین میرباقری، سیدمحمد رهبر هاشمی، مهدی اسکندری، اصغر اسماعیلی، داریوش یحیی، بهرام صادقی، داود قارداشخانی و محمد کرمی از ایران در این رقابت‌ها به قضاوت می‌پردازند.
نوذری افزود: های نام مون از کره‌جنوبی، شیانی آگاروال از هندوستان، اوزلم چاکر از ترکیه، فاطمه بابایی، سیده مرجان طاهری، مرجان تیموری، زهرا افتخاری، مرجان نریمانی، سیده زهرا صمدیان، مرضیه چگونیان، شهره اسفندیاری، میترا برک‌پور، بنفشه وفادارایمانی، راضیه آقاجانپور، یلدا بشک، راضیه سینایی، میترا حاذق‌رحیمی و زیبا دودانگه از ایران رقابت‌های گروه زنان را قضاوت می‌کنند.
وی ادامه داد: همچنین رقابت های تکواندو باشگاه های آسیا در روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت جاری با حضور ناظر فنی فدراسیون جهانی به میزبانی البرز برگزار می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + 3 =