خانه / اخبار استان / عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران گفت: ۳۷۵ داور در دو بخش کیوروگی و پومسه استان البرز فعال میباشند
عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران گفت:  ۳۷۵ داور در دو بخش کیوروگی و پومسه استان البرز فعال میباشند

عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران گفت: ۳۷۵ داور در دو بخش کیوروگی و پومسه استان البرز فعال میباشند

 

عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران به ارائه آمار و عملکرد سال ۹۹ در حوزه داوری پرداخت و از برنامه های تدوین شده  سال جاری سخن راند.

به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان البرز و اعلام  عبدالمحمد بسحاق مسئول کمیته داوران آقایان، ۳۷۵ داور در دو بخش کیوروگی و پومسه از درجات یک تا سه بین المللی و کشوری در سایت بانک اطلاعات فدراسیون بنام استان البرز ثبت و در استان مشغول به فعالیت میباشند.

وی با اشاره به مطلب فوق گفت: به تفکیک در بخش کیوروگی  ۲۷۶ داور فعال و ۹۹نفر در بخش پومسه استان فعال میباشند .

این مسئول با گریزی بر عملکرد کمیته داوران در سال ۹۹ استان  افزود:اولین رویداد برگزار شده در استان طبق بخش نامه ارسالی فدراسیون هماهنگی سالیانه داوران بود که به علت شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی  با حضور ۱۳۴ نفر از داوران استان زیر نظر مدرسین فدراسیون در اردیبهشت ماه سال ۹۹ برگزار گردید.

بسحاق تصریح کرد: در ابتدای سال ۹۹ برنامه ای تحت عنوان چالش بهترین عکس و جمله داوری را نیز از طریق پیج اینستاگرام اجرایی کردیم و به بهترین های این چالش نیر جوایزی تعلق گرفت.

در بحث دوره ها نیز میزبان  کلاس ارتقاء داوری ممتاز ملی با حضور ۱۰۲ شرکت کننده در گستره کشوری بودیم که با رضایتمندی مطلوبی از سوی مدرسین و شرکت کنندگان همراه بود،مدرسین این دوره آقایان حافظ مهدوی ،مجید نامجو و فاطمه بابایی بودند و اسماعیل قمی دبیر کمیته داوران مسئولیت برگزاری دوره را بر عهده داشت،ضمن آنکه کلاس داوری درجه سه نیز به میزبانی البرز با حضور ۳۰ نفر در آذرماه ۹۹ زیر نظر ناصر باقری مدرس فدراسیون  و علی پوزش به عنوان مدیر دوره برگزار شد.

خوشبختانه با  وجود محدودیت های موجود داوران بین المللی البرزی در سمینارها و رفرش های اعلامی فدراسیون  به صورت مجازی شرکت کردند که ماحصل آن ارتقاء دو تن از داوران به درجه یک و ارتقاء یک نفر به درجه دو بین الملی بود.

وی افزود :در سال جاری در مجموع ۴۰ تن از داوران استان در رقابتهای لیگ،مسابقات حضوری و مجازی که در فدراسیون تکواندو برگزار شد به قضاوت پرداختند و چهار عنوان داور نمونه این رقابتها را از آن خود کردند.

این مسئول خاطر نشان ساخت  داوران استان در ۲ رویداد بین المللی و برون مرزی نیز شرکت کردند.

بسحاق ادامه داد: با توجه به اینکه روند ادامه شرایط بیماری مشخص نمیباشد بنا داریم در سال ۱۴۰۰ با برگزاری کارگاه ها ی اختصاصی به تقویت داوران خصوصا در بخش پومسه بپردازیم تا داوران استان از شرایط ایده ال دور نشوند،ضمنا با توجه به نیاز سنجی انجام شده دوره های ارتقاء و کارگاه روانشناسی را برگزار خواهیم کرد.

بسحاق در پایان با قدردانی از حمایت های مسئولین هیات استان در بخش داوری خاطر نشان ساخت امیدوارم در سال آتی نیز برنامه های تدوین شده در حوزه داوری عملی گردد و روند رو به رشد تکواندو استان متداوم و زنجیره کسب افتخارات این استان به عنوان قطب تکواندو کشور پیوسته باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

+ 79 = 81